Ověření věku kupujícího před odesláním objednávky

Více info zde close

Výhody a nevýhody POD systémů

Výhody a nevýhody POD systémů

Ještě nedávno byly POD systémy nejideálnější e-cigaretou pro vstup do světa vapování. Nyní jim silně na paty šlapou jednorázovky a není divu, protože za poslední dobu urazily velký kus cesty. Ale zpět k PODům. PODy stále představují celou řadu výhod nejen pro začínající vapery, ale i pro pokročilé. Zároveň si představíme i nevýhody, aby to bylo fér.

Co je to POD systém

PODy přináší podobný požitek jako klasické cigarety, i proto jsou mezi prvními volbami při přechodu z kouření na vapování. Jsou malé, praktické a snadno udržovatelné. Jak na údržbu PODu jsme zpracovali v samostatném článku

Samotný POD systém se skládá z baterie, kterou lze nabíjet pomocí micro USB nebo USB-C kabelu. Kapacita baterie se liší v závislosti na výkonu konkrétního PODu, ale obecně vám každý POD díky nízkému vstupnímu napětí vydrží alespoň celý den vapování. Důležitou součástí je také cartridge, která slouží jako nádrž na liquid (který se někdy dá a u jiných typů nedá doplnit - rozdíly mezi otevřenými a uzavřenými PODy najdete zde) a obvykle má kapacitu kolem 2 ml (někdy i větší). V cartridge se rovněž nachází žhavící hlava a náustek. POD systémy jsou obvykle navrženy pro MTL potahování, což znamená, že potahujete do úst a poté do plic, podobně jako při kouření cigaret.

Některé PODy nabízejí i pokročilé funkce, jako je nastavitelné napětí, různé režimy, možnost výběru mezi stylem potahování a podobně. PODy zpravidla zvládnou „utáhnout“ kromě klasických liquidů také liquidy s nikotinovou solí pro ty, kteří si chtějí užít pořádnou dávku nikotinu bez škrábání v krku. 

 

Shrňme si výhody POD systému

 • malé, praktické a lze je vzít všude
 • zaručují velmi podobný požitek jako při kouření klasických cigaret
 • příznivá cena
 • vapování vydrží zpravidla celý den
 • některé cartridge lze doplňovat libovolným liquidem
 • PODy zvládnou i liquidy s nikotinovou solí
 • snadná údržba (jen výměna cartridge, případně doplňování liquidu)
 • některé PODy mají pokročilé funkce
 • možnost nabíjení oproti jednorázovým e-cigaretám
 • snadné ovládání

Uwell POD caliburn

NEvýhody POD systému

 • ne všechny cartridge lze doplnit liquidem
 • údržba je snadná, ale přesto není nulová
 • baterie se nedá vyměnit
 • zpravidla zvládnou jen MTL potah
 • vyšší pořizovací hodnota oproti jednorázovce

Co z toho o PODech plyne

POD systémy tedy přinášejí řadu výhod, které je činí oblíbenými mezi uživateli e-cigaret. Jsou malé, praktické a snadno přenosné, což umožňuje vapování prakticky kdykoliv a kdekoliv. Poskytují velmi podobný požitek jako kouření klasických cigaret a mají příznivou cenu. Díky dostatečné kapacitě baterie vydrží většině uživatelů celý den. Některé mohou být doplňovány různými liquidy, včetně těch s nikotinovou solí. Snadná údržba a jednoduché ovládání činí POD systémy přístupnými pro všechny, kteří hledají vhodnou alternativu k tabákovému kouření.

Nicméně existují také určité nevýhody spojené s PODy. Některé cartridge nemusí být možné doplnit libovolným liquidem, což omezuje možnost uživatelů výběru. Údržba je sice snadná, ale stále vyžaduje pravidelnou výměnu cartridge a doplňování liquidu. Většina POD systémů neumožňuje výměnu baterie, což může být nevýhodou v případě, že baterie začne ztrácet svou kapacitu. Omezené potahování pouze na tzv. MTL styl může nevyhovovat uživatelům preferujícím DL (potahování přímo do plic). Navíc i když jsou POD systémy cenově dostupné, jejich pořizovací hodnota je vyšší ve srovnání s jednorázovými e-cigaretami, které však nelze nabíjet ani doplňovat, což může být zase nevýhodou pro jiné uživatele. 

Celkově můžeme říci, že POD systémy představují praktickou a efektivní alternativu pro ty, kteří chtějí přejít z tradičních cigaret na méně škodlivý způsob kouření.

zpět na výpis

Související produkty

Doprava zdarma
Při nákupu nad 400 Kč

Doprava zdarma
Při nákupu nad 400 Kč

Rychlé dodání
Do 3 dnů

Rychlé dodání
Do 3 dnů

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce