5x NÁPLNĚ EDGE HYBRID k zařízení ZDARMA!

Více informací close

Pomůže vapování od závislosti na nikotinu?

Přestat kouřit ze dne na den dokáže málokdo. I když se jistě takoví jedinci najdou. Způsobů, jak se zbavit závislosti na nikotinu je hned několik. Mezi jednu z alternativ patří také vapování zejména proto, že nabízí postupnou cestu skoncování s nikotinem. Jak vám může vapování v boji s nikotinem pomoct?

Vapování vs klasická cigareta

Většina odborníků se shoduje, že vapování je o cca 95 % méně škodlivé než kouření klasických cigaret. Tento názor potvrzuje i řada odborných studií v čele s Francouzskou národní lékařskou akademií.

 

Jedinou nezanedbatelnou škodlivou látkou, kterou vdechujete při vapování, je nikotin. Ten však v případě vapování není návykový. Navíc jeho příjem můžete na rozdíl od klasických cigaret regulovat. A právě proto bývá boj se závislostí na nikotinu s pomocí vapování zpravidla úspěšný.

Přečtěte si také náš článek Vapování vs kouření. Co je bezpečnější?

Může e-cigareta nahradit klasické kouření?

Většina vaperů používají klasické náplně, které obsahují určité množství nikotinu. Rovněž ti, kteří si míchají vlastní e-liquid zpravidla používají nikotinové báze, případně boostery. Z hlediska příjmu nikotinu a také zvyku může tedy e-cigareta nahradit klasické kouření.

Co když ale chcete v souvislosti s přechodem z klasických cigaret k vapování snížit také příjem nikotinu?

Jak snížit množství nikotinu při vapování

Vapeři, kteří přešli k e-cigaretám z klasického kouření, chtějí zpravidla s příjmem nikotinu přestat, případně alespoň jeho příjem zminimalizovat. Důležité je však nic neuspěchat a nedělat razantní kroky. 

Ideální je příjem postupně snižovat, což je díky bohaté nabídce náplní s různým obsahem nikotinu snadnou záležitostí. V případě přechodu na e-cigaretu doporučujeme začít s množstvím 20 mg nikotinu v náplni. Po několika týdnech můžete postupně snižovat na 18, 15, 14, 12, 10, 9 až k 0. 

Beznikotinové náplně

Zajímavostí je, že například v Austrálii se nesmí prodávat e-liquidy s obsahem nikotinu. Otázkou pak je, zda je přechod z klasického kouření cigaret k vapování stejně úspěšný, jako když zvolíte postupnou cestu.

A co e-cigarety a lidská psychika?

Výše jsme zmínili, že nikotin z elektronických cigaret není návykový. Co však může být jiné, je samotný zvyk. Někdo může mít kouření cigaret spojené s krátkou přestávkou, pitím kávy, ranním rituálem nebo posezením s přáteli. Stejně tak může fungovat i vapování. Důležité je, abyste především svým rituálem neomezovali sebe ani nikoho ve svém okolí.

Pokud tedy hledáte odpověď na otázku, zda vám může vapování od kouření pomoct, pak jednoznačně ano. Podle různých průzkumů například ve Velké Británii přešlo k vapování několik desítek procent bývalých kuřáků, kteří kouření klasických cigaret zanechalo úplně nebo utlumilo na minimum. Opačný trend se však zatím nikde nepotvrdil, tedy přechod od vapování ke klasickým cigaretám. Můžeme tak vapování považovat za alternativu v boji proti závislosti na nikotinu.

Ztrácíte se v pojmech týkajících se vapování? Přečtěte si náš Slovník vapování, ať jste v obraze. 

 

PS: Nenabádáme a nepodporujeme kouření ani závislost na nikotinu. Pokud jste nekuřák, nezačínejte s tím.

zpět na výpis

Související produkty

icon

473 030 777

Po - Pá: 8:00 - 16:00

icon

DOPRAVA ZDARMA

Při nákupu nad 400 Kč

icon

Rychlá expedice

Dodání do 3 pracovních dní

icon

Ověření věku 18+

Dle platného průkazu totožnosti

Ověřeno zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 151 recenzí).

„+++++“

Ověřený zákazník, 08.01.

„rychle dodani“

Ověřený zákazník, 29.12.

„jednou zboží objednám a podruhé už není k mání.“

Ověřený zákazník, 16.12.

„Vždy perfektní ;-)“

Ověřený zákazník, 15.12.

Aby pro vás byly naše stránky a produkty zajímavé, používáme různých nástrojů pro sběr dat a optimalizaci stránek.
Více informací k tomu naleznete zde. Kliknutím na tlačítko “Rozumím” souhlasíte se sběrem dat a ukládáním souborů cookie.