Tanky a atomizéry

Tank a atomizér jako základní stavební jednotka elektronické cigarety.

Atomizér s nádobou pro náplň, tzv. tankem, se většinou skládá z topné spirálky vytvořené z drátu o odporu mezi 1 až 3 Ω, která se ovíjí kolem savého materiálu (vaty či dříve knotu) napuštěného e-liquidem. Ať už potahujete stylem pusa-plíce (MTL) nebo přímo do plic (DL), tady si vyberete podle svého gusta.

Atomizér je připojen ke kladnému a zápornému pólu baterie e-cigarety a při aktivaci zařízení se drát rychle ohřívá, čímž přeměňuje kapalinu na páru. Pokud v atomizéru dojde nasátý e-liquid a atomizér začne pálit na sucho, vzniká nepříjemný štiplavý dým a trvanlivost součástky se rychle snižuje. 

Trvanlivost atomizéru v e-cigaretě je omezená a pohybuje se mezi 2 až 6 týdny, někteří výrobci uvádějí výdrž až 3 měsíce. Kromě MTL nebo DL můžete vybírat i mezi atomizérem na tovární hlavy, kde se vyměňuje celá žhavící hlava obsahující jak žhavící spirálku tak vatu, ale zároveň existují i atomizéry typu tzv. DIY („do it yourself“), kde si jejich části, jako vatu a žhavící spirálu můžete sami vyměňovat za nové náhradní díly.

Zobrazit více Zobrazit méně

109,-
798,-
Vymazat všechny filtry

FAQ

Jak často se mění atomizér v elektronické cigaretě?

Trvanlivost atomizéru v e-cigaretě je omezená a pohybuje se mezi 2 až 6 týdny, někteří výrobci uvádějí výdrž až 3 měsíce.

Jaké druhy atomizérů existují?

Existuje více typů atomizérů v závislosti na tom, jaké mají vlastnosti. Atomizéry na tovární hlavy, kde se vyměňuje celá žhavící hlava, atomizéry typu tzv. DIY („do it yourself“), kde si jejich části jako vatu a žhavící spirálu můžete sami vyměňovat za nové náhradní díly. Další dělení je podle stylu potahu, čili MTL (pusa-plíce) nebo DL (rovnou do plic) atd.

Jaký je rozdíl mezi atomizérem, cartomizérem a clearomizérem?

Klasický atomizér má jednoduchou konstrukci a jeho plnění je snadné. Cartomizér v sobě spojuje cartrige a atomizér, které tak tvoří jeden celek (e-cigareta se neskládá ze tří částí jako klasická e-cigareta, ale pouze ze dvou). Clearomizér je průhledný typ atomizéru, často obsahuje jen průhledné části a zbytek součástky je ve stříbrné, ocelové nebo černé barvě.

Doprava zdarma
Při nákupu nad 400 Kč

Doprava zdarma
Při nákupu nad 400 Kč

Rychlé dodání
Do druhého dne

Rychlé dodání
Do druhého dne

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce