Přehled druhů elektronických cigaret. Jak se v tom vyznat?

Přehled druhů elektronických cigaret. Jak se v tom vyznat?

Není e-cigareta jako e-cigareta. Rozmanitost druhů je na jednu stranu fajn, na tu druhou to ale může leckoho pro svou složitost odradit. Jak si vybrat? Co když si pořídím e-cigaretu, která mi nebude z jakéhokoliv důvodu vyhovovat? Abychom tomu zamezili a pomohli vám v rozhodování, představíme vám jednotlivé druhy elektronických cigaret.

Jednorázové e-cigarety

Začněme tím nejjednodušším - jednorázovky. Dříve nic moc, ale v poslední době jsou jednorázovky ideálním vstupem do světa vapování. Nemusíte investovat do hardwaru stovky či tisíce, nemusíte se starat o údržbu – dovapujete a vyhodíte, ale na druhou stranu dostanete parádní chuť. Navíc praktické provedení co do velikosti se vám vejde pohodlně do kapsy. Ostatně to jsme již perfektně nastínili v předchozím článku Jednorázová e-cigareta jako ideální vstup do světa vapování

V čem ale budete muset udělat kompromis, je způsob potahování a také životnost e-cigarety. Vzhledem ke kapacitě baterie a výkonu jednorázovek si potáhnete pouze způsobem MTL, tedy pusa-plíce jako například u klasických cigaret. A co se týče výdrže, je to něco kolem jednoho až dvou dnů. Například jednorázovka MOTI PIIN 2 vám dopřeje až 600 potahů. Not bad. 

POD systémy

Jakkoliv ten název pro vás vapováním nepolíbené může znít složitě, jde o opravdu jednoduchý systém. Alespoň co se údržby týče. PODy jsou fajn. Stejně jako jednorázovky jsou určeny pro MTL vapování, a to díky nižšímu výkonu. Většinou mají lehce placatý tvar a menší velikost, takže jsou velice praktické a vhodné na cestování. Jsou velmi oblíbené u začátečníků, u žen a u lidí, kteří se tolik nechtějí starat o údržbu a přesto si chtějí vychutnat kvalitní vape. 

Tělo se skládá z baterie, kterou lze nabíjet pomocí USB kabelu, a z vyměnitelné cartridge. V té se nachází žhavící hlava a také předvyplněný liquid. Cartridge po spotřebování liquidu jednoduchým pohybem vycvaknete a nacvaknete novou. Existují druhy PODů, kde má cartridge plnící port. Nemusíte nikde nic šroubovat, pouze odklopíte port a doplníte liquid. Tím se nemusíte spokojit s nabídkou předvyplněných cartridgí a můžete doplňovat třeba svůj vlastní namíchaný liquid. Finančně jsou na tom PODy také velmi přívětivě. U nás pořídíte POD od 259 Kč. 

Pen style e-cigarety

Pen style e-cigarety patří mezi již trochu pokročilejší zařízení. Skládají se z baterie, tanku/skla, žhavící hlavy a náustku. Většina zmíněných částí je vyměnitelná, což je skvělé pro prodloužení životnosti zařízení, ale zároveň to zvyšuje nároky na údržbu a orientaci v náhradních dílech. Musíte tedy pravidelně vyměňovat žhavící hlavu, náustek a zařízení čistit. 

Baterii je opět možné nabít pomocí USB kabelu, který je zpravidla součástí balení. Kategorie pen style e-cigaret je sama o sobě poměrně rozmanitá, tak se jen těžko zobecňuje. Najdete mezi nimi jednodušší a levnější zařízení menší velikosti, které lze využít pouze na MTL potahování a nenabízí žádné možnosti nastavení. Stejně tak můžete mezi pen style e-cigaretami najít pokročilejší zařízení s nastavitelným airflow a výkonem pro určení způsobu potahu (MTL nebo DL) a přizpůsobení dle vybraného liquidu. Cena opět závisí na druhu a funkcích zařízení a pohybuje se od 295 Kč do necelé tisícovky. 

Box mod sady

Nejsložitější, nejvychytanější a zároveň také nejnákladnější druh e-cigaret, který je určen především pro pokročilé uživatele, jsou box mod sady. Nabízí spoustu možností nejen co do nastavení zařízení, ale i do jeho složení. Můžete si totiž koupit celou sadu nebo si zařízení poskládat z jednotlivých komponent sami. 

Většina zařízení obsahuje nejrůznější nastavení výkonu, teploty, airflow a dalších ukazatelů. Kapacita baterie je kvůli výkonu opravdu vysoká. Často se setkáte s mody, které lze nabíjet pomocí tužkových baterií. To představuje výhodu při vybití baterie. Jednoduše baterie vyměníte a nemusíte čekat na nabití. Výhodou je také variabilita použití náhradních dílů. Můžete kombinovat různé mody s různými atomizéry a přizpůsobit si tak zařízení podle sebe.

 

zpět na výpis

Související produkty

Doprava zdarma
Při nákupu nad 400 Kč

Doprava zdarma
Při nákupu nad 400 Kč

Rychlé dodání
Do druhého dne

Rychlé dodání
Do druhého dne

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Věrnostní program
Dárky a nákupy za body

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce

Výhody pro registrované
Přednostní prodej a akce